Welcome to Sign in | Help

Re: Sincronizare SQLServer Express

  •  10-26-2009, 5:27 PM

    Indifferent [:|] Re: Sincronizare SQLServer Express

    Dupa lupte seculare, am pus pe picioare "replicarea" intre instante diferite. Toate bune si frumoase, datele se transmit, conversatiile se inchid, etc... Insa ma roade ceva, ma uit in profiler, si dupa ce curg toate mesajele cum ar trebui sa curga (bine, ma rog, dupa cate ma pricep eu) vine si un mesaj Broker :: Connection, subclass "4 - Closing", cu textul "An error occurred while receiving data: '64(The specified network name is no longer available.)'."
    Asta doar pe sender, pe receiver totul pare ok, niciun mesaj de eroare.
    Ce se intampla mai exact ?
    In plus, mi se pare ciudat, ca la sender apare in campul ObjectName, adresa IP corecta a receiverului, cu portul aferent, exact cum le-am setat eu. Insa la receiver, sender-ul apare pe portul 0 ! Cu toate ca sunt puse amandoua pe 4022....

    Sender :
    Receiver :

    P.S. Folosesc tehnicile descrise de Remus (inca odata multumesc, pentru toate explicatiile date !), si dupa 5 minute, timer-ul inchide conversatia.

    Later edit : M-am jucat si am rutat mesajele prin alta instanta. Acum, si pe sender, si pe receiver, imi apare acea eroare la evenimentul de closing... Pe "router" nu-mi apare nicio eroare in profiler ! Si la fel, in campul object, sender-ul apare de forma tcp://IP:0, iar receiver-ul are si portul corect (tcp://IP:4022)... nu mai inteleg nimic !



    Drive safe !
View Complete Thread
Powered by Community Server (Commercial Edition), by Telligent Systems