Welcome to Sign in | Help

Re: Ce credeti ca ar fi util sa stie un programator vis-a-vis de lucrul cu bd SQL ?

  •  10-22-2008, 11:24 AM

    Re: Ce credeti ca ar fi util sa stie un programator vis-a-vis de lucrul cu bd SQL ?

    ignatandrei:
    katalyn:
    Si care mai este rolul unui database developer?

    Ma repet din alta parte ... putine firme de soft pot sa isi permita un DBA , pe linga dezvoltatori ...

    cine se zgarceste la tarate pierde la faina Stick out tongue din punctul meu de vedere la o firma care are deja 2 dezvoltatori .NET si majoritatea aplicatiilor dezvoltate folosesc bd atunci ar fi aberant ca al treilea programator angajat sa fie tot pe .NET (eu zic ca atata timp cat lucrezi cu BD al doilea programator angajat ar tb sa fie database developer si apoi se pot angaja pe partea de .NET in functie de resurse)

    revenind la subiectul discutiei, eu cred ca programatorul .NET ar trebui sa stie sa foloseasca macar un generator de cod si sa scrie template-uri pt acesta pt partea de DAL si BL (sau sa le modifice pe cele existente), sa stie despre arhitecturile existente utile in lucrulul cu BD (NTire, CSLA)
View Complete Thread
Powered by Community Server (Commercial Edition), by Telligent Systems