Welcome to Sign in | Help

Re: Intalnire ROSQL - 23 Februarie 2008 - Feedback

  •  02-25-2008, 11:01 AM

    Re: Intalnire ROSQL - 23 Februarie 2008 - Feedback

                Ma bucura faptul ca s-a tinut cont de parerea unanim acceptata de a prezenta si aspecte practice din SQL. Punctele forte ale intrunirii, dupa parerea mea sunt:

    1.      Importanta aplicarii aspectelor teoretice in practica.

    2.      Microsoft Vizual Studio Team Edition si modul in care acesta interactioneaza cu Microsoft Foundation Server. Este un tool extrem de important pentru lucrul in echipa, in ceea ce priveste baza de date.  Cei ce utilizeazaVSS-ul  si lucreaza si cu baze de date inteleg poate mai bine necesitatea acestuia.

    3.      Prezentarea despre GROUP BY a fost de asemenea foarte folositoare.(Stim ca exista tone de documentatie, dar uneori este bine sa impartasim unii altora din experienta noastra)

    4.      PowerShell – foarte interesant Merlin-ul. Deja il implementam intr-o aplicatie.

                Ca si concluzie, pot spune ca a fost cea mai electrizanta, vie, si bine pusa la punct prezentare de pana acum.

                Ca si propunere din partea mea, ar fi aceea ca la fiecare intrunire sa avem o mica prezentare a aplicarii teoriei in practica.

    Alina,

     

View Complete Thread
Powered by Community Server (Commercial Edition), by Telligent Systems