Welcome to Sign in | Help
in Search

cursuri

Last post 06-14-2007, 3:20 PM by das. 5 replies.
Sort Posts: Previous Next
  •  06-12-2007, 4:14 PM 2078

    cursuri

    exista MOC in Romania pentru data mining ? adica MOC2796.
  •  06-12-2007, 7:19 PM 2084 in reply to 2078

    Re: cursuri

    Nu stiu, nu cred .

    A predat candva, Ciprian Jichici un curs de BI pe langa o companie mare de cursuri in Bucuresti, anul trecut ( o serie de 5 zile) in care poate a atins subiectul. Deci , mai multe v-ar putea spune el. Il gasiti repede in afara comunitatii noastre pentru ca la noi inca nu indrazneste sa intre Sad

    Altfel , daca vreti sa stiti mai multe, intrebati aici, urmariti articolele pe aceasta tema puse tot aici !

     


    Gheorghe Ciubuc,SQL Server Influencer, MCP(SQL 2000), MCTS (SQL Server 2005) , OCA(Oracle 9i), Sybase(Brainbench)
  •  06-13-2007, 4:27 PM 2088 in reply to 2084

    Re: cursuri

    ggciubuc:

    [...]
    A predat candva, Ciprian Jichici un curs de BI pe langa o companie mare de cursuri in Bucuresti, anul trecut ( o serie de 5 zile) in care poate a atins subiectul. Deci , mai multe v-ar putea spune el. Il gasiti repede in afara comunitatii noastre pentru ca la noi inca nu indrazneste sa intre Sad
    [...]

    Hai sa nu alunecam pe alte chestii, si sa nu punem problema asa... Nu cred ca ajuta la ceva.

    Revenind la subiect vezi ca Ciprian are un site personal www.ciprianjichici.ro si acolo alegi un mail si afli mai multe... Daca vrei sa dai in persoana vezi blogul lui Zoli, cursul de SharePoint cred ca el il tine.

  •  06-13-2007, 7:25 PM 2090 in reply to 2088

    Re: cursuri

    MrSmersh:

    ... Daca vrei sa dai in persoana vezi

     Nimeni nu-si propune sa dea in nimeni.

    Cat despre persoana in cauza, a fost invitata personal, tinand cont de prestigiu si toate cele, sa ni se alature pe site.

    Nici macar nu am primit vreun reply de da au ba. Asa  se explica interventia mea de mai sus si trebuie luata ca atare.

    Altfel, reiterez inca nu stiu de MOC in sfera data mining.

     

     

     

     


    Gheorghe Ciubuc,SQL Server Influencer, MCP(SQL 2000), MCTS (SQL Server 2005) , OCA(Oracle 9i), Sybase(Brainbench)
  •  06-13-2007, 8:01 PM 2092 in reply to 2090

    Re: cursuri

    MrSmersh:

    ... Daca vrei sa dai in persoana vezi

    Off topic: Mea culpa X3 ca nu am verificat ce am scris Smile,  ce am vrut sa scriu e: "Daca vrei sa dai de el, in persoana vezi" ... In sensul ca o sa fie la training si poate fi intrebat direct de das, daca e din Bucuresti (das, ca nu a specificat).
    Dar stiu ca e foarte ocupat si poate, de ce nu, sa nu fie asa de interesat de voluntariat si aici (ziua are 24 de ore, doar are si el macar o comunitate si restul, regional director si lucru lui etc)... Si are voie sa nici nu vrea, asta e, si parerea mea e ca o sa sughitze cam mult cit l-am pomenit...

    Si sa ne reamintim de ce sintem aici, sa vedem daca putem sa ajutam lumea si sa mai invatam ceva pe parcurs.  |
    Revenind la subiect poate Zoli stie ceva de astea, sau Sebi... Poate chiar MS o sa faca ceva. Au bloguri mail etc...

     

     

     

  •  06-14-2007, 3:20 PM 2106 in reply to 2092

    Re: cursuri

    ok; m-am lamurit cu data mining; thnx;

    pe de alta parte parte am observat ca cursurile de  

    btw; sint in buc.

    pe de alta parte am observat nici un curs din seria SQL BI 2005 nu este disponibil separat; numai sub forma de compilatie. Hmm

View as RSS news feed in XML
Powered by Community Server (Commercial Edition), by Telligent Systems